Láska a vztahy

Prober se z Matrixu vhodného chování

17.06.2021

Kniha Prober se! Susan Campbellové je sérií instrukcí k tomu, jak žít život bez přetvářky. Autorka slibuje, že budeme-li opravdovější, budeme zároveň živější a šťastnější. Na to, proč bychom se měli učit upřímnosti zrovna z této knihy, jsme se ptali specialisty na upřímnost, psychologa a terapeuta Sebastiana Jamese.

více

Víš, co chceš?

01.04.2021

Jedním ze základních kamenů práce americké duchovní učitelky Amary Charles jsou upřímné a otevřené dohody, díky nimž můžeme vědomě utvářet své vztahy tak, aby byly intimní a naplňující – nejen z hlediska sexuality, ale i spirituálně. Prvním a neopomenutelným krokem k takové dohodě s partnerem je však dohoda, kterou uzavřeme sami se sebou. 

více

O ministerstvu, revoluci a vlcích

15.03.2021

Znáte tu indiánskou historku o vlcích? Každý v sobě máme dva. Zlého vlka strachu a dobrého vlka lásky. Ti vlci se perou. A my je můžeme krmit. Otázka je, jak. 

více

Restartujte svůj smysl pro potěšení

11.03.2021

Jakákoli sexuální traumata nebo nepříjemné zkušenosti je možné odložit a začít nanovo. To je základní předpoklad, z něhož vychází švédská šamanka Åsa Kullberg. Jemná průvodkyně na cestě k milostnému naplnění učí, jak se napojit na svou životní sílu. 

více

Anti-partner

02.09.2020

Proč se člověk nezastaví, když se noří do destruktivního vztahu? Zajímá-li vás odpověď, přečtěte si následující ukázku z knihy Probuzení lůna. Autoři tuto krátkou kapitolu nazvali Anti-partner. Najdete v ní i cvičení, které vám může pomoci, když se v takové situaci ocitnete.

více

Atíšova meditace srdce

20.07.2020

„Srdce je transformativní silou: vsakuje utrpení a mění ho v blaženost… a tu pak nechává proudit ven,“ říkal Osho v osmdesátých letech minulého století, když své žáky učil Atíšovu meditaci srdce. Dnes tuto meditaci učí jeho žáci své žáky a ti zase své… My vám přinášíme přepis Oshovy promluvy o Atíšově meditaci tak, jak je zaznamenán v knize Osho Transformativní Tarot.

více

Požádej Existenci o podporu

31.03.2020

Maitrea patří ke společnostem, které vzhledem k okolnostem pozastavily svou běžnou činnost. Dveře Domu osobního rozvoje v Týnské uličce, které se jindy denně otevírají lidem mířícím na sebepoznávací semináře, jsou zavřené. „Ukazuje se, že schopnost zůstat v klidu, je jeden z největších darů, který od života můžeme dostat,“ říká k tomu zakladatel Maitrey Antonio Koláček. My jsme se ho ptali, jak teď tento dar rozvíjí.

více

Od konfliktu k lásce

03.03.2020

Marcela a Luděk Peškovi chystají seminář Vědomé partnerství s podtitulem Kudy k lásce i respektu ve vztahu. Zaměřují jej mimo jiné na odvahu otevřeně a bez obviňování sdílet své pocity. Oni sami mají v tomto směru mnoho zkušeností – partnery se stali už zamlada, prošli fází bezstarostné zamilovanosti i obdobím hluboké krize… a dospěli do stádia zralého, vzájemně podporujícího vztahu. To ale neznamená, že už se nehádají. Jak vypadají jejich konflikty dnes?

více

Ztráta jako dar

19.02.2020

Hojení zlomeného srdce – to je téma, jemuž se dlouhodobě věnuje Mary Diggin. Před lety prožila ztrátu, která bývá považována za nejtěžší. Za to, co díky ní získala, je dnes přesto vděčná. Pomocí hlubinné imaginace provází procesem truchlení a pomáhá nalézt ztracenou životní energii.


 

více

Odvaha žít svůj život

27.11.2019

„Jsme malí učitelé,“ tak mluví dánský lékař Janu Søren Ventegodt o sobě a své ženě Pavlíně. Skromně. Přesto z něj čiší vědomí vlastní síly.  A přesně to také učí.

více