Láska a vztahy

O ministerstvu, revoluci a vlcích

15.03.2021

Znáte tu indiánskou historku o vlcích? Každý v sobě máme dva. Zlého vlka strachu a dobrého vlka lásky. Ti vlci se perou. A my je můžeme krmit. Otázka je, jak. 

více

Restartujte svůj smysl pro potěšení

11.03.2021

Jakákoli sexuální traumata nebo nepříjemné zkušenosti je možné odložit a začít nanovo. To je základní předpoklad, z něhož vychází švédská šamanka Åsa Kullberg. Jemná průvodkyně na cestě k milostnému naplnění učí, jak se napojit na svou životní sílu. 

více

Anti-partner

02.09.2020

Proč se člověk nezastaví, když se noří do destruktivního vztahu? Zajímá-li vás odpověď, přečtěte si následující ukázku z knihy Probuzení lůna. Autoři tuto krátkou kapitolu nazvali Anti-partner. Najdete v ní i cvičení, které vám může pomoci, když se v takové situaci ocitnete.

více

Atíšova meditace srdce

20.07.2020

„Srdce je transformativní silou: vsakuje utrpení a mění ho v blaženost… a tu pak nechává proudit ven,“ říkal Osho v osmdesátých letech minulého století, když své žáky učil Atíšovu meditaci srdce. Dnes tuto meditaci učí jeho žáci své žáky a ti zase své… My vám přinášíme přepis Oshovy promluvy o Atíšově meditaci tak, jak je zaznamenán v knize Osho Transformativní Tarot.

více

Požádej Existenci o podporu

31.03.2020

Maitrea patří ke společnostem, které vzhledem k okolnostem pozastavily svou běžnou činnost. Dveře Domu osobního rozvoje v Týnské uličce, které se jindy denně otevírají lidem mířícím na sebepoznávací semináře, jsou zavřené. „Ukazuje se, že schopnost zůstat v klidu, je jeden z největších darů, který od života můžeme dostat,“ říká k tomu zakladatel Maitrey Antonio Koláček. My jsme se ho ptali, jak teď tento dar rozvíjí.

více

Od konfliktu k lásce

03.03.2020

Marcela a Luděk Peškovi chystají seminář Vědomé partnerství s podtitulem Kudy k lásce i respektu ve vztahu. Zaměřují jej mimo jiné na odvahu otevřeně a bez obviňování sdílet své pocity. Oni sami mají v tomto směru mnoho zkušeností – partnery se stali už zamlada, prošli fází bezstarostné zamilovanosti i obdobím hluboké krize… a dospěli do stádia zralého, vzájemně podporujícího vztahu. To ale neznamená, že už se nehádají. Jak vypadají jejich konflikty dnes?

více

Ztráta jako dar

19.02.2020

Hojení zlomeného srdce – to je téma, jemuž se dlouhodobě věnuje Mary Diggin. Před lety prožila ztrátu, která bývá považována za nejtěžší. Za to, co díky ní získala, je dnes přesto vděčná. Pomocí hlubinné imaginace provází procesem truchlení a pomáhá nalézt ztracenou životní energii.


 

více

Odvaha žít svůj život

27.11.2019

„Jsme malí učitelé,“ tak mluví dánský lékař Janu Søren Ventegodt o sobě a své ženě Pavlíně. Skromně. Přesto z něj čiší vědomí vlastní síly.  A přesně to také učí.

více

Oltáře - Pět elementů

04.06.2019

Výběr předmětů, z nichž postavíme svůj osobní oltář, je dobré provádět především intuitivně. Zkušení tvůrci těchto pomocníků na cestě k sobě však doporučují vybavit je symboly pěti živlů. Jde o základní předpoklad pro to, aby byl oltář v energetické rovnováze.

více

Oltář – průvodce na cestu k sobě

04.06.2019

Mnoho domácích rituálů má svá místa. Zuby si čistíme v koupelně před zrcadlem. Snídáme u jídelního stolu. A do svého Srdce se dostáváme u oltáře. Těch, kteří mají doma vlastní oltář, přibývá. My jsme se ptali, jak jej vytvořili a k čemu jej používají.

více