Vítejte v rituálním prostoru Řeky života

 

Cílem Rituálu Řeky života je splněný záměr. Jeho formulováním a vložením do řeky prosíme Existenci o podporu.

Celému procesu dává sílu naše vědomá pozornost. Rituálem tuto energii namíříme tam, kam potřebujeme.

 

 

Zeptejte se svého Srdce:

Co potřebuješ?

Řekne vám o svém snu.

A pak jej žijte.

Zahájit Rituál

Rituál začíná i končí v Srdci. Ptáme se ho, co pro svůj život potřebujeme a co ne.

Fénix pomáhá opustit stará přesvědčení, která už neodpovídají tomu, jak chceme žít.

Kolibřík pomáhá záměr formulovat. Dodává víru ve vyšší vedení i ve vlastní sílu.

Strážcem záměru se stane Lotos. Svému tvůrci denně připomíná, pro co se rozhodl.

 

Prohlédnout Rituály v Řece života

Co vás čeká:

Každodenní připomenutí vašeho záměru

Po spuštění Rituálu vám každé ráno pošleme zprávu připomínající váš záměr. K tomu, aby byl Rituál účinný, je třeba záměru věnovat vědomou pozornost. Osmadvacet dní. Způsob, jakým to budete dělat, je na vás. Součástí ranních zpráv jsou ale i návrhy postupů, které můžete využít.

Setkání s rádci

Jednou z možností, jak svůj záměr vyživit, je odpovídat na otázky rádců. Těmi jsou postavy či symboly z velkých tarotových arkán. Systém těchto dvaadvaceti karet obecně tvoří mapu životní cesty člověka. My se jí ale můžeme nechat vést i při práci se záměrem.

Návrh práce se záměrem pro konkrétní den

V průběhu Rituálu je důležité neztratit kontakt s obsahem záměru. Proto v každé ranní zprávě najdete i návrh techniky či doporučení, jak si svůj záměr lépe uvědomit a procítit jej. Nejde o nutná cvičení, ale o jeden z mnoha způsobů, jak záměru věnovat potřebnou energii.

 

 

 

 

Pokud se chcete o Rituálu dozvědět více, přečtěte si jeho Pravidla

Chcete-li Rituálem projít, nechte nejdříve přijít záměr. Zeptejte se svého Srdce, co potřebuje. Odpověď se možná neobjeví hned. Už její hledání je ale součástí procesu. Při něm můžete zkusit použít třeba naše Inspirační karty. … A až budete znát odpověď, vložte ji do Řeky Života.

 

 

Co se ještě může hodit?
  • Základním předpokladem pro absolvování Rituálu je každodenní přístup na internet. Pokud se vám ale některý den nepodaří přečíst si ranní zprávu, neznamená to, že je Rituál ztracen. Důležitější je udržet vnitřní kontakt se záměrem.

  • Dobré je vytvořit si prostor pro osobní poznámky o průběhu Rituálu – tedy deník. Může být elektronický i papírový. Zápisky pomáhají lépe se v Rituálu orientovat, ale nejen to. Vytvoří příběh osmadvaceti dnů vašeho života. Jeho leitmotivem bude záměr, který si zvolíte.

  • Silným pomocníkem pro udržení záměru je osobní oltář. O tom, proč jej vytvořit a jak s ním pracovat, si můžete přečíst v článku Oltář – průvodce na cestu k sobě.