Všechny články

Požádej Existenci o podporu

31.03.2020

Maitrea patří ke společnostem, které vzhledem k okolnostem pozastavily svou běžnou činnost. Dveře Domu osobního rozvoje v Týnské uličce, které se jindy denně otevírají lidem mířícím na sebepoznávací semináře, jsou zavřené. „Ukazuje se, že schopnost zůstat v klidu, je jeden z největších darů, který od života můžeme dostat,“ říká k tomu zakladatel Maitrey Antonio Koláček. My jsme se ho ptali, jak teď tento dar rozvíjí.

více

Démoni Pavla Spanilého

23.03.2020

Nevíte, co si počít se strachem, hněvem, či jinou emocí, která vás oslabuje? Nebojujte s ní a nesnažte se ji potlačit. Tím byste ji totiž pouze posílili. Místo toho jí zkuste věnovat láskyplnou pozornost – například pomocí metody chöd. Na to, jak a proč s ní pracovat, jsme se ptali Pavla Spanilého.

více

S Jaroslavem Duškem o tom, že naším úkolem je rozkvést

18.03.2020

S Jaroslavem Duškem jsme mluvili o tom, jak přistoupit k současné situaci a ke strachu z ní. „Můžeme docházet k různým závěrům, včetně toho, že všichni umřeme. Ale to je jedno. Podstatné je, kdo jsme v přítomnosti – jestli uzlíček nervů, který se třese před životem, nebo jestli jsme připraveni na spolupráci s ním,“ říká.

více

Základy péče o démony

12.03.2020

Krmení démonů je terapeutická metoda vycházející z tisíc let staré tibetské buddhistické praxe. Američanka Tsultrim Allione ji upravila tak, aby byla snadno přístupná západnímu člověku – a nabídla nám tak nástroj, díky kterému se můžeme vyvázat z pout našich vlastních negativních emocí a problémů, které nás oslabují.

více

Od konfliktu k lásce

03.03.2020

Marcela a Luděk Peškovi chystají seminář Vědomé partnerství s podtitulem Kudy k lásce i respektu ve vztahu. Zaměřují jej mimo jiné na odvahu otevřeně a bez obviňování sdílet své pocity. Oni sami mají v tomto směru mnoho zkušeností – partnery se stali už zamlada, prošli fází bezstarostné zamilovanosti i obdobím hluboké krize… a dospěli do stádia zralého, vzájemně podporujícího vztahu. To ale neznamená, že už se nehádají. Jak vypadají jejich konflikty dnes?

více

Ztráta jako dar

19.02.2020

Mary Diggin zahájí svůj letošní seminář o filipojakubské noci. Jeho hlavním tématem ale nebudou „čarodějnice“ – bohyně a divoké ženy, na které jsme u Mary zvyklí. Tentokrát půjde o ztrátu a truchlení. Ona sama před lety prožila ztrátu, která bývá považována za nejtěžší. Za to, co díky ní získala, je přesto vděčná.


 

více

Pět kroků ke snům

10.02.2020

Patříte k lidem, kteří si nepamatují, co se jim zdálo? Vyzkoušejte postup složený z pěti kroků, které doporučují autor metody Aktivního snění Robert Moss a učitel lucidního snění Charlie Morley, a seznamte se se svými sny. Mohou být neocenitelným zdrojem na cestě sebepoznání. Jako o „královské cestě do nevědomí“ o nich ostatně mluvil už Sigmund Freud.

více

Jonáš, velryba a šaman

31.01.2020

Proč je dobré se k výzvám, které před nás klade život, stavět čelem? Protože „existují elegantnější způsoby putování do Ninive, než v břiše velryby“. Alberto Villoldo v knize Přechodové rituály pomocí biblického příběhu o Jonášovi a velrybě vysvětluje, že Bůh nás vždy dovede tam, kde máme být. Pokud odmítáme slyšet jeho volání, vzdorujeme mu, nebo tvrdíme, že není v našich silách jej následovat, naše cesta na místo určení bude pravděpodobně delší a méně příjemná, ale cíli se nevyhneme.

více

O osvíceních v každodennosti

17.01.2020

Nová kniha lékařského antropologa a šamana Alberta Villolda Přechodové rituály může svému čtenáři posloužit jako průvodce životní cestou. Upozorňuje na sedm přechodů, které potřebuje zvládnout každý člověk. Neprojde-li jimi v pravý čas, začnou jej vysilovat jeho vlastní toxické emoce. Když ale přechod zvládne, jeho život naplní mír, vědomí vlastní síly a láska. 

více

Emoční čištění

14.01.2020

Anaiya Sophia je učitelka jógy a mystička. V knize Posvátná sexuální jednota si klade za cíl provést čtenáře transformační cestou, na jejímž konci bude jeho duše pokojná, celistvá a v jednotě s Božstvím. Součástí této cesty je emoční čištění. V ukázce z knihy autorka vysvětluje, proč je dobré se emoční očistou zabývat a nabízí praktický návod na úspěšné zvládnutí tohoto procesu.

více