Jsi ve stresu? Chyť se za hlavu a klepej si na ni.

Co děláte, když jste napjatí? Když se cítíte unavení, podráždění nebo se něčeho bojíte? Někdo sáhne po čokoládě, jiný vystřihne vzteklou scénku… Alice Najmanová se jednou rukou chytne za hlavu a druhou si na ni začne ťukat. Proč?

Ťukání na hlavu… Nejenom, že to zní zvláštně, ono to dokonce může i zvláštně vypadat. Jenže to funguje. Člověk se uklidní, uvolní a zharmonizuje. To, čeho se bál, najednou nevypadá tak zlé. Bolest mizí… Podobně mohou fungovat i léky nebo alkohol. S těmi se však obvykle pojí i nežádoucí účinky. Ťukání na hlavu je naproti tomu čisté. Je to součást techniky Cortices – jednoho ze základních nástrojů BodyTalku. Vysvětlení toho, co je BodyTalk i podrobný návod na provedení Cortices, najdete v našem dalším jednadvacetiminutovém rozhovoru.

 

Co je technika Cortices

Technika Cortices – je jeden ze základních nástrojů BodyTalku. Zakladatel BodyTalk System™, australský chiropraktik a učitel Dr. John Veltheim tuto metodu vyvinul v 90. letech 20. století. Vycházel přitom z poznatků čínské medicíny, kineziologie a kvantové fyziky. Základem celého jeho systému je vědecky podložená důvěra v samoléčebnou schopnost organismu. 

„Tělo samo ví, kde je problém, i to, jak jej napravit. Jde o to poskytnout mu k tomu prostor, harmonizovat mozek a tím i zbytek těla,“ vysvětluje první certifikovaná terapeutka BodyTalk System v ČR Alice Najmanová. Záměrem techniky Cortices je propojení levé a pravé mozkové hemisféry. „Dotykem přivádíme pozornost na konkrétní místo. Poklepáním na hlavu vytváříme energetickou vlnu, díky níž se začne mozek dívat na to, jestli tam, kde máme položenou ruku, není třeba něco opravit. Pokud zjistí, že ano, udělá to. Pak následuje poklepání na srdce, kterým informaci uložíme. Poklepáním na břicho pak dáme tělu signál, aby informaci zpracovalo, vstřebalo ji a využilo ke svému dobru,“ přibližuje Alice.

Celou techniku je možné provést za jednu či dvě minuty. Člověk ji může použít nejen na sebe, ale na kohokoliv, kdo s tím souhlasí – i na dítě či zvíře. Přijde vám to těžko uvěřitelné? Vyzkoušejte to. A jestli máte děti, vyzkoušejte to i s nimi.
 

 

 

Více informací o BodyTalk System i možnost přihlásit se na kurz jeho základních technik najdete tady:

Prožitkové semináře a kurzy

Akce, které vám pomohou přijmout sama sebe, mít naplněné vztahy a žít své poslání.

BRÁNY DOSPĚLOSTI

Intenzivní 7denní taneční workshop v Broumovském klášteře.

Adam Barley
25. - 31.10.2021

PODPORA PŘEDKŮ

Jak se vyvarovat opakování rodinných vzorců.

Bhagat Zeilhofer
8.12.2021

PEČUJ O SVÉ DÉMONY

Online praxe metody Pečuj o své démony.

Tsultrim Allione
12.-14.11.2021