O Maitree

Maitrea v pražské Týnské uličce je kouzelný dům. Stojí v srdci Starého města, obklopený kostely, chrámy, synagogami a jedním orlojem k tomu. Téměř každý den otevírá svou náruč lidem, kteří chtějí žít svůj život vědoměji. Je to místo, kde lze nahlédnout do vlastní hloubky, spojit se se svým Srdcem a s důvěrou jej následovat.

Maitrea je zasvěcena podpoře spirituálního rozměru našeho života a jeho objevování ve hmotné každodennosti. Prostor domu je velmi jemný, klidný a láskyplný. Vytváří pocit bezpečí, díky němuž si lidé mohou dovolit zastavit se, opustit svět kontroly mysli, odložit své obranné role a potkat se sami se sebou.

Dům osobního rozvoje

Dům osobního rozvojeDům osobního rozvoje již více než 10 let nabízí prožitkové semináře, které člověka vedou k hlubšímu a plnějšímu vnímání sebe sama, uvědomování si svého poslání a k nalezení harmonie na úrovni těla, duše a mysli.

 

Dům osobního rozvoje

Nakladatelství

NakladatelstvíNakladatelství vydává praktické knihy z oblasti západní i východní psychologie, celostního léčení a zdravého životního stylu či vědomého mateřství. Jejich cílem je pomáhat čtenářům věnovat pozornost důležitým oblastem vlastního života, aby jej mohli proměnit do nových kvalit.

E-shop

Restaurace

RestauraceRestaurace nabízí vegetariánská jídla z čerstvých surovin a je koncipována jako místo klidného setkávání. Interiér je vytvořen z přírodních materiálů v souladu s pravidly Feng-Shuei a jídla jsou zde připravována i podávána s láskou. Díky tomu restaurace slouží jako energetická oáza v centru Prahy.
 

Restaurace

Mateřská školka

Mateřská školkaK Maitree patří také mateřská školka ve Slušticích u Prahy. Pro děti tady tvoříme láskyplné a přijímající prostředí. Dostatkem prostoru pro volnou hru podněcujeme zájem a přirozenou touhu po poznávání světa. Snažíme se, aby vše, co ve společných chvílích děláme, bylo smysluplné, aby děti mohly spolupracovat a s pomocí dospělého se samy dobíraly poznání.

Mateřská školka

Inspirace Srdcem

Inspirace SrdcemOd okamžiku vzniku provází Maitreu moto „inspirace srdcem“. Po deseti letech se z něj začalo rodit toto webové místo: Inspirace Srdcem – prostor, který je rozšířením prostoru domu. A má tu výhodu, že do něj můžeme vstoupit odkudkoliv a kdykoliv.
 

Na hlavní stránku

Sluneční lázně

Sluneční lázněV pražské Rytířské ulici připravujeme posvátné holistické Sluneční lázně. Základem projektu je propojení východní tradice s poznatky západní vědy. Jeho cílem je pomáhat lidem uvolňovat vnitřní překážky, posilovat vlastní procesy samoléčení a naladit se na hluboký vnitřní klid, radost ze života a úctu k němu.

Sluneční lázně

„Maitrea je jako maják svítící do tmy, který pomáhá najít cestu těm, kteří ji hledají,“ říká její zakladatel Antonio Koláček. Podobná slova v člověku často vyvolávají obavy z toho, že mu někdo bude říkat, co si má myslet, co dělat a čemu věřit. Až se nakonec sám v sobě ještě víc ztratí. Maitrea tohle nedělá. Naopak. Velmi laskavě a něžně podporuje každého člověka, aby si svou cestu našel sám ve svém Srdci, a převzal odpovědnost za svůj vlastní život.