Ztráta jako dar

19.02.2020

Mary Diggin zahájí svůj letošní seminář o filipojakubské noci. Jeho hlavním tématem ale nebudou „čarodějnice“ – bohyně a divoké ženy, na které jsme u Mary zvyklí. Tentokrát půjde o ztrátu a truchlení. Ona sama před lety prožila ztrátu, která bývá považována za nejtěžší. Za to, co díky ní získala, je přesto vděčná.


 

více

Pět kroků ke snům

10.02.2020

Patříte k lidem, kteří si nepamatují, co se jim zdálo? Vyzkoušejte postup složený z pěti kroků, které doporučují autor metody Aktivního snění Robert Moss a učitel lucidního snění Charlie Morley, a seznamte se se svými sny. Mohou být neocenitelným zdrojem na cestě sebepoznání. Jako o „královské cestě do nevědomí“ o nich ostatně mluvil už Sigmund Freud.

více

Jonáš, velryba a šaman

31.01.2020

Proč je dobré se k výzvám, které před nás klade život, stavět čelem? Protože „existují elegantnější způsoby putování do Ninive, než v břiše velryby“. Alberto Villoldo v knize Přechodové rituály pomocí biblického příběhu o Jonášovi a velrybě vysvětluje, že Bůh nás vždy dovede tam, kde máme být. Pokud odmítáme slyšet jeho volání, vzdorujeme mu, nebo tvrdíme, že není v našich silách jej následovat, naše cesta na místo určení bude pravděpodobně delší a méně příjemná, ale cíli se nevyhneme.

více

O osvíceních v každodennosti

17.01.2020

Nová kniha lékařského antropologa a šamana Alberta Villolda Přechodové rituály může svému čtenáři posloužit jako průvodce životní cestou. Upozorňuje na sedm přechodů, které potřebuje zvládnout každý člověk. Neprojde-li jimi v pravý čas, začnou jej vysilovat jeho vlastní toxické emoce. Když ale přechod zvládne, jeho život naplní mír, vědomí vlastní síly a láska. 

více

Emoční čištění

14.01.2020

Anaiya Sophia je učitelka jógy a mystička. V knize Posvátná sexuální jednota si klade za cíl provést čtenáře transformační cestou, na jejímž konci bude jeho duše pokojná, celistvá a v jednotě s Božstvím. Součástí této cesty je emoční čištění. V ukázce z knihy autorka vysvětluje, proč je dobré se emoční očistou zabývat a nabízí praktický návod na úspěšné zvládnutí tohoto procesu.

více

Rok 2020 podle Tatjany Micić

13.01.2020

"Astrologie nám může ukázat, jaké téma pro nás bude v daném období důležité, takže může posloužit jako dobrá inspirace pro práci na sobě.“ říká odbornice na duchovní astrologii Tatjana Micić. Co očekává od roku 2020?

více

Úklid s tužkou v ruce

10.12.2019

Ranní stránky jsou základní technikou legendární Umělcovy cesty – metody Julie Cameronové, díky které se lidé po celém světě již bezmála třicet let spojují se svou životní sílou a tvůrčím potenciálem. Pracovat s nimi ale můžeme i samostatně. Zejména ve chvílích, kdy se potřebujeme zorientovat v sobě samých. 

více

Ranní stránky Julie Cameronové

10.12.2019

Umělcova cesta Julie Cameronové vyšla poprvé v roce 1992 v New Yorku. Návod na to, jak se dostat k sobě a ke svému tvůrčímu potenciálu. Od té doby jej vyzkoušely a stále zkoušejí tisíce lidí po celém světě. Základním nástrojem, se kterým autorka v knize pracuje, jsou „ranní stránky“. Tady je ukázka toho, jak svým čtenářův vysvětluje jejich kouzlo.

více

Jak se stát stromem

03.12.2019

Robert Moss používá k otevření svých dílen aktivního snění s oblibou vizualizaci, v níž se člověk stává stromem. Jde o jednoduchou techniku, s jejíž pomocí se můžeme spojit se zemí i s nebem a vnímat, jak námi proudí energie. Strom, s nímž se takto setkáme, je připraven stát se naším průvodcem na cestě k sobě. Můžeme jej využít nejen jako zdroj síly, ale i moudrosti.

více

Křest Písní sirén

29.11.2019

Maitrea vydala šestý díl Rafaelovy školy Renaty Štulcové. „Česká Joanne Rowlingová“ v něm přináší další pokračování příběhu víly a studentky přírodovědného gymnázia Mariny Fialkové. 

více