Všechny ty fascinující ženy

Maitreu navštíví kněžka a mystička Anaiya Sophia. Povede u nás výcvik pro ženy. Hledáme zájemkyně, které by chtěly následovat učení Marie Magdaleny.

 

 

Marie Magdalena, žena, ze které Ježíš vyhnal sedm démonů a která mu omývala nohy slzami. Právě ona jej poprvé uviděla, když vstal z mrtvých a právě ona tuto zprávu předala apoštolům. Její příběh je příběhem obrovské transformace a ženské síly, která nebyla tehdejší společnosti po chuti, a tak byla potlačována. 

Po Ježíšově smrti Marie Magdalena opouští Judeu. Ježíšovo evangelium prý dále hlásala na jihofrancouzském pobřeží. Ve Francii dnes její odkaz oživuje Anaiya Sophia. Učitelka, se kterou spolupracujeme již několik let a která nás nepřestává fascinovat. 

Nejbližší akci s ní chystáme už na říjen: Eva a Lilith – Léčení ženské duality. Každá z nás asi ví o těchto archetypech své. Každá si v sobě neseme tu „hodnou” i tu „zlou”, Evu i Lilith. Naše síla přitom roste nikoliv z potlačení jedné nebo druhé, ale z přijetí obou aspektů.

Probuzení posvátného těla

Lektorka Anaiya Sophia ve své práci snoubí prvky mystiky a gnóze a přímo odkazuje k linii učení Marie Magdaleny. Je to žena s výrazným vyzařováním. Je v ní řád i chaos, něha i ostrost. Bydlí vysoko v Pyrenejích, ale pracuje s lidmi po celém světě. Pomáhá jim navracet se k moudrosti těla a propojovat se s vlastní sexualitou. I v České republice vznikla síť žen, které se v jejím učení našly – a některé uvažují o tom, že by jej chtěly dále předávat.

 

Pro výcvik Probuzení posvátného těla, který plánujeme na příští podzim, jsme hledali a našli správné místo už teď. Na fotografii (zleva): Anička Stahlová a naši produkční Jakub Moulis a Michaela Karlová.

 

Ve spolupráci s Anaiyou proto připravujeme intenzivní Probuzení posvátného těla. Jde o výcvik, který je určen pouze ženám. Jeho součástí bude zasvěcení do chrámových umění, hluboká očistná práce a prohloubení vztahu s vlastním tělem, k němuž se Anaiya vztahuje jako k Chrámu. Společný čas bude zahrnovat vyprávění příběhů i pohyb. Bude příležitostí prozkoumávat archetypy Evy, Lilith i Marie Magdaleny. Půjde o práci, která nastartuje důvěru ženy v sebe sama, v moudrost těla i v moudrost světa. To vše se odehraje v nádherném prostoru na samotě uprostřed jihočeských lesů.

 

V jihočeské vesnici Svatá Maří najdeme stejnojmenné retreatové centrum - a právě v něm bude Anaiya Sophia předávat učení Marie Magdaleny českým ženám.

Svatá Maří

Svatá Maří je vesnice na Jihu Čech, na hranici CHKO Šumava. V ní postavila nádherné retreatové centrum Dvůr Svatá Maří Anička Stahlová. Šest let hledala místo uprostřed přírody, kam by přesunula své zvířecí kamarády. Nakonec s pomocí rodiny a přátel vybudovala obrovský dům a farmu obklopené třiceti hektary luk a lesů. Anička si pečlivě hlídá, komu tady umožní svou akci uskutečnit, a tak jsme rádi, že to mezi námi „kliklo”. Za Aničkou je vidět obrovské množství dobře odvedené práce.

 

 

Nejen okolní příroda, ale i vnitřní prostory Dvora Svatá Maří vybízejí ke klidu a k uvnitřnění.

 

Dvůr Svatá Maří se zdá být jako stvořený ke vstřebávání učení Marie Magdaleny. Osmidenní výcvik plánujeme na podzim 2022. A moc se těšíme, až se spojí síla a jedinečnost všech zúčastněných žen.

Pokud už teď cítíte, že chcete být jednou z nich, můžete si do diáře poznamenat termín 25.11. 2022 - 2.12. 2022 a předběžně si rezervovat své místo přes e-mail seminare@maitrea.cz. Kapacita je pouze 20 míst! 

Text: Michaela Kubias

 

 

 

Prožitkové semináře a kurzy

Akce, které vám pomohou přijmout sama sebe, mít naplněné vztahy a žít své poslání.

SEBEVĚDOMÍ JE PRODUKTEM SEBELÁSKY

Videokurz o tom, jak vystoupit z role oběti a stát se tvůrcem svého života.

Vendula Šmídke (Kociánová)

BERU SI SVOU SÍLU ZPĚT

Vztek jako cesta k načerpání vlastní síly.

Jakub Moulis

PROBUZENÍ POSVÁTNÉHO TĚLA

Facilitátorský výcvik kněžek se zasvěcením do svátostí Chrámu.

Anaiya Sophia
25.11. - 2.12.2022