Hledání pravdy v těle

Umíte poznat rozdíl mezi pravdou a lží? Dokážete rozlišovat mezi tím, co hluboko v sobě cítíte jako potřebné, a tím, o čem si myslíte, že by se mělo dělat? Pro rozvíjení této schopnosti se může hodit jednoduché cvičení z knihy Sandry Ingermanové Záchrana ztracené duše.

 

 

Když se ocitneme v nové situaci, obvykle tak docela nevíme, jak se v ní chovat. A když máme udělat důležité rozhodnutí, často si nejsme jistí, která z variant je ta nejvhodnější. Tehdy se můžeme zeptat sami sebe: Co mám dělat? Problém je, že v hlasitých a mnohdy rozporuplných odpovědích naší mysli často přeslechneme tišší hlas intuice. Co s tím?

„Je důležité jít na místo velmi hluboko v sobě, místo, kde dokážete rozlišovat esenciální pravdu od tlachání mysli,“ říká Sandra Ingermanová. Když chce s tímto rozlišováním pomoci svým klientům, dělá s nimi následující cvičení: 

Odhalování rozdílů mezi intuicí a vyrušováním mysli

1. Uvolněte se

Začněte tím, že se pohodlně posadíte na židli nebo na křeslo. Zavřete oči, čtyřikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte a snažte se co nejvíc uvolnit.

2. Říkejte pravdu

Teď myslete na něco, co milujete, něco velmi jednoduchého, jako je nějaká barva, květina, jídlo. Říkejte si: „Miluju…“ Opakujte to. Uvědomujte si přitom, jaké prožíváte tělesné pocity, když říkáte pravdu. 

3. Dejte si pauzu

Vyčistěte si hlavu. Vstaňte a pár minut něco dělejte.  

Pokud jste doma, věnujte se chvíli nějaké domácí práci. Pokud jste venku, pár minut se procházejte kolem.

4. Lžete

Vraťte se, znovu se posaďte a zavřete oči. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. A teď si pro sebe řekněte nějakou lež. Řekněte si: „Nenávidím…“ (tutéž věc, o které jste si před chvílí říkali, že milujete). Opakujte tuto frázi „Nenávidím…“ a snažte se vnímat, co vaše tělo dělá, když slyší nějakou lež.

Rudá vlajka a jiné signály 

Pokud já slyším nějakou lež, objeví se v mém solar plexu rudá vlajka. Když někoho poslouchám nebo něco čtu, dokážu poznat, jestli slyším nějakou esenciální pravdu, tak, že si všímám, jestli se tato rudá vlajka objeví, nebo ne. 

Pokouším-li se udělat nějaké rozhodnutí a moje mysl do tohoto procesu nepřestává zasahovat svým brebentěním, řeknu si pro sebe, co se chystám udělat, a pak vyhlížím rudou vlajku. Pokud se neobjeví, přikročím k tomu i v případě, že moje mysl celou dobu křičí a kope kolem sebe.

Jiní lidé při tomto cvičení udávají, že při pravdě se jim tělem rozlévá pocit tepla nebo mají po celém těle husí kůži či mravenčení; může je ovládnout celkový pocit míru nebo se jejich srdce může cítit dobře. Při lži se v hrudníku či solar plexu objevuje pocit napětí, v mysli se může vynořit nějaká konkrétní barva nebo se tělem může rozlévat pocit tísně.

Sandra Ingermanová: Záchrana ztracené duše (Redakčně upraveno.)

 

Rituální průvodce na cestu k pravdě

Pokud chcete lépe poznat svou pravdu a svůj život žít tak, aby s ní byl více v souladu, můžete to vyzkoušet s podporou Rituálu Řeky života.

 

 

 

 

 

Prožitkové semináře a kurzy

Akce, které vám pomohou přijmout sama sebe, mít naplněné vztahy a žít své poslání.

SEBEVĚDOMÍ JE PRODUKTEM SEBELÁSKY

Videokurz o tom, jak vystoupit z role oběti a stát se tvůrcem svého života.

Vendula Šmídke (Kociánová)

BERU SI SVOU SÍLU ZPĚT

Vztek jako cesta k načerpání vlastní síly.

Jakub Moulis

PROBUZENÍ POSVÁTNÉHO TĚLA

Facilitátorský výcvik kněžek se zasvěcením do svátostí Chrámu.

Anaiya Sophia
25.11. - 2.12.2022