Inspirace

O osvíceních v každodennosti

17.01.2020

Nová kniha lékařského antropologa a šamana Alberta Villolda Přechodové rituály může svému čtenáři posloužit jako průvodce životní cestou. Upozorňuje na sedm přechodů, které potřebuje zvládnout každý člověk. Neprojde-li jimi v pravý čas, začnou jej vysilovat jeho vlastní toxické emoce. Když ale přechod zvládne, jeho život naplní mír, vědomí vlastní síly a láska. 

více

Emoční čištění

14.01.2020

Anaiya Sophia je učitelka jógy a mystička. V knize Posvátná sexuální jednota si klade za cíl provést čtenáře transformační cestou, na jejímž konci bude jeho duše pokojná, celistvá a v jednotě s Božstvím. Součástí této cesty je emoční čištění. V ukázce z knihy autorka vysvětluje, proč je dobré se emoční očistou zabývat a nabízí praktický návod na úspěšné zvládnutí tohoto procesu.

více

Rok 2020 podle Tatjany Micić

13.01.2020

"Astrologie nám může ukázat, jaké téma pro nás bude v daném období důležité, takže může posloužit jako dobrá inspirace pro práci na sobě.“ říká odbornice na duchovní astrologii Tatjana Micić. Co očekává od roku 2020?

více

Úklid s tužkou v ruce

10.12.2019

Ranní stránky jsou základní technikou legendární Umělcovy cesty – metody Julie Cameronové, díky které se lidé po celém světě již bezmála třicet let spojují se svou životní sílou a tvůrčím potenciálem. Pracovat s nimi ale můžeme i samostatně. Zejména ve chvílích, kdy se potřebujeme zorientovat v sobě samých. 

více

Ranní stránky Julie Cameronové

10.12.2019

Umělcova cesta Julie Cameronové vyšla poprvé v roce 1992 v New Yorku. Návod na to, jak se dostat k sobě a ke svému tvůrčímu potenciálu. Od té doby jej vyzkoušely a stále zkoušejí tisíce lidí po celém světě. Základním nástrojem, se kterým autorka v knize pracuje, jsou „ranní stránky“. Tady je ukázka toho, jak svým čtenářův vysvětluje jejich kouzlo.

více

Jak se stát stromem

03.12.2019

Robert Moss používá k otevření svých dílen aktivního snění s oblibou vizualizaci, v níž se člověk stává stromem. Jde o jednoduchou techniku, s jejíž pomocí se můžeme spojit se zemí i s nebem a vnímat, jak námi proudí energie. Strom, s nímž se takto setkáme, je připraven stát se naším průvodcem na cestě k sobě. Můžeme jej využít nejen jako zdroj síly, ale i moudrosti.

více

Oživení oltáře

14.06.2019

Do oltáře začneme vkládat energii už v okamžiku, kdy nás poprvé napadne, že jej chceme vytvořit. Pokračujeme v tom, když vybíráme předměty, z nichž jej chceme sestavit, i při jeho samotné tvorbě. Rituál zasvěcení je přesto důležitá část práce. Celý proces završuje, pečetí a umožňuje nám si plně uvědomit jeho význam.

více

Práce s oltářem

14.06.2019

Osobní oltář můžeme vnímat jako symbolický obraz našeho života a srdce – jako předobraz reality, kterou chceme vytvářet. Čas, který strávíme prací s oltářem, je časem, který věnujeme sami sobě. Ať už u něj rozjímáme, či rozmlouváme se svými předky.

více

Oltáře - Pět elementů

04.06.2019

Výběr předmětů, z nichž postavíme svůj osobní oltář, je dobré provádět především intuitivně. Zkušení tvůrci těchto pomocníků na cestě k sobě však doporučují vybavit je symboly pěti živlů. Jde o základní předpoklad pro to, aby byl oltář v energetické rovnováze.

více

Oltář – průvodce na cestu k sobě

04.06.2019

Mnoho domácích rituálů má svá místa. Zuby si čistíme v koupelně před zrcadlem. Snídáme u jídelního stolu. A do svého Srdce se dostáváme u oltáře. Těch, kteří mají doma vlastní oltář, přibývá. My jsme se ptali, jak jej vytvořili a k čemu jej používají.

více

Vytvořte si oltář předků

04.06.2019

Na osobním oltáři bychom měli pamatovat i na předky. Protože – byť by byl náš vztah k Bohu sebelepší – pokud nepřijmeme odkaz svého rodu, v našem životě bude zákonitě něco skřípat. Pochopení, odpuštění a smíření s rodem i jeho jednotlivými členy jsou důležité kroky na cestě k sebepřijetí.

více

Procházka s Robertem Mossem

21.03.2019

Duchovní pouť nemusí vést nutně do Santiaga, ani na Velehrad. Vůbec nemusíme chodit daleko. Důležité je, abychom při ní udělali aspoň malý krok k sobě.

více